camila has logged 149 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
An Education

An Education

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
23
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mud

Mud

2012
×
★½
Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★
Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Religulous

Religulous

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
14
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tenant

The Tenant

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry