• To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

  • Death to 2020

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • If Anything Happens I Love You

  • Unsettling Scenes

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Azaadi

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ½

  • Normal People

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Matches

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★