Sort by

camille has logged 176 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
11
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Second Act

Second Act

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry