• The Card Counter

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Jagame Thandhiram

    ★★★★

  • Four Roads

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Oxygen

  • Cliff Walkers

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • French Water

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Introduction

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Citadel

    ★½

  • Master

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ½

  • [tree]

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Hand

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Baby Anger

  • Mank

    ½

  • The Rising of the Moon

  • Slalom

    ★★½

  • October Rumbles

  • The Empty Man

    ★★½

  • Earwig and the Witch

    ½

  • Putham Pudhu Kaalai

    ★★★

  • Soul

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★★

  • Life of a Rock Star

  • On the Rocks

    ★★½

  • Violet Evergarden the Movie

    ★★★

  • Rifkin's Festival

  • Marriage Story

  • Love Affair(s)

    ★★½

  • True Mothers

    ★★★½

  • Dustin

  • Another Round

  • Genus Pan

    ★★★½

  • Still Processing

  • DNA

    ★★

  • The Devil All the Time

    ½

  • New Order

    ★½

  • The Return of Tragedy

    ★★★★½

  • Hopper/Welles

    ★★★★

  • Notturno

    ★★★½

  • Dear Comrades!

    ★½

  • In My Room

  • Sportin' Life

    ★★½

  • Mainstream

  • Saint-Narcisse

    ★½

  • City Hall

    ★★★★★

  • My Best Part

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ★½

  • Summer of 85

    ★★

  • Coming Out

  • Sweat

    ★½

  • Le Grand Rendez-Vous

    ½

  • A Muse

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • DAU. Conformists

  • DAU. Sasha Valera

  • The Angela Chapters

  • Wife of a Spy

    ★★★★★

  • i think i love u

  • DAU. New Man

  • DAU. Katya Tanya

  • Capone

    ★★½