Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
12
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Edit this entry