Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • Me Time

    ★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Our Father

    ★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★★

  • The Nan Movie

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Marry Me

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • West Side Story

    ★½

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Sands Between

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Help

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Old

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • A Week Away

  • Yes Day

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Prom

    ★★★★½

  • Holidate

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★½

  • My First Summer

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Work It

    ★★★