Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
National Theatre Live: Prima Facie

National Theatre Live: Prima Facie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Our Father

Our Father

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★
Edit this entry  
03
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sands Between

The Sands Between

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nan Movie

The Nan Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry