Sort by

cammie has logged 203 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
West Side Story

West Side Story

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Dear John

Dear John

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Switch

The Switch

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
LOL

LOL

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love You To Death

Love You To Death

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suite Life Movie

The Suite Life Movie

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Hair Day

Bad Hair Day

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Work It

Work It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Help

Help

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Week Away

A Week Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry