cammots has logged 21 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Future

The Future

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry