Sort by

sydney has logged 23 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
City Hunter

City Hunter

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Daisy Chain

The Daisy Chain

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hollywood Chainsaw Hookers

Hollywood Chainsaw Hookers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hannibal Buress: Comedy Camisado

Hannibal Buress: Comedy Camisado

2016
×
Edit this entry  
23
The Warriors

The Warriors

1979
×
Edit this entry  
21
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
Read the review Edit this entry  
20
Ghoulies III: Ghoulies Go to College

Ghoulies III: Ghoulies Go to College

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Next

Next

2007
×
Edit this entry  
17
The Forgotten

The Forgotten

2004
×
Edit this entry  
15
Maid to Order

Maid to Order

1987
×
Edit this entry  
14
Absentia

Absentia

2011
×
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Edit this entry  
12
The Invisible Guardian

The Invisible Guardian

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Companion

The Companion

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Drowning

The Drowning

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Abraxas, Guardian of the Universe

Abraxas, Guardian of the Universe

1990
×
Read the review Edit this entry  
02
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry