Sort by

sydney has logged 46 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Undefeatable

Undefeatable

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tik Tik Tik

Tik Tik Tik

1981
×
Read the review Edit this entry  
27
Love Aaj Kal

Love Aaj Kal

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
After Earth

After Earth

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Vallah Kya Baat Hai

Vallah Kya Baat Hai

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brain Smasher... A Love Story

Brain Smasher... A Love Story

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cloud Door

The Cloud Door

1994
×
Edit this entry  
20
August in the Water

August in the Water

1995
×
Edit this entry  
20
China O'Brien

China O'Brien

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cold Sweat

Cold Sweat

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shadows in an Empty Room

Shadows in an Empty Room

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ninja

Ninja

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swati

Swati

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bhumika

Bhumika

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night of the Seagulls

Night of the Seagulls

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chhalia

Chhalia

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bloodmatch

Bloodmatch

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raat

Raat

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aashiqui

Aashiqui

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kickboxer 4: The Aggressor

Kickboxer 4: The Aggressor

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Agneepath

Agneepath

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
Edit this entry  
09
Disturbia

Disturbia

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Dil Deke Dekho

Dil Deke Dekho

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Teesri Kasam

Teesri Kasam

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
Edit this entry  
07
Naajayaz

Naajayaz

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Munchies

Munchies

1987
×
Edit this entry  
05
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Priceless Beauty

Priceless Beauty

1988
×
Read the review Edit this entry  
04
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
Read the review Edit this entry  
04
Kuch Kuch Hota Hai

Kuch Kuch Hota Hai

1998
×
Read the review Edit this entry  
03
Deadly Target

Deadly Target

1994
×
Read the review Edit this entry  
03
Trancers 5: Sudden Deth

Trancers 5: Sudden Deth

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Lower Level

Lower Level

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ek Ghar

Ek Ghar

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Duvidha

Duvidha

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yeh Vaada Raha

Yeh Vaada Raha

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry