• Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Elvis

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Moonage Daydream

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Moonfall

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Meet Me In The Bathroom

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Dual

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Good Boss

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Last Duel

    ★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Respect

    ★★½

  • Vivo

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Memoria

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★