Campbell has logged 318 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snow Globe: A Breaking Bad Short

Snow Globe: A Breaking Bad Short

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Memoria

Memoria

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Beach House: Live at Kings Theatre

Beach House: Live at Kings Theatre

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Year

The Big Year

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry