Sort by

sal has logged 23 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girl Walk // All Day

Girl Walk // All Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry