• No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Chair

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½