Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Brick

Brick

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
11
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★
Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Seven Husbands of Evelyn Hugo

The Seven Husbands of Evelyn Hugo

×
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★
Edit this entry  
16
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★½
Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gilda

Gilda

1946
×
★★★
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry