Sort by

camryn has logged 206 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Beginner's Luck

Beginner's Luck

2014
×
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hot Air

Hot Air

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Way I See It

The Way I See It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Endless

The Endless

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Edit this entry  
23
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Matthew Gray Gubler's Life Aquatic Intern Journal

Matthew Gray Gubler's Life Aquatic Intern Journal

2005
×
Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry