Sort by

Cameron has logged 503 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Carrie Fisher: Wishful Drinking

Carrie Fisher: Wishful Drinking

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Win It All

Win It All

2017
×
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★½
Edit this entry  
20
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
In Between

In Between

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Edit this entry  
16
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Eve

Christmas Eve

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Edit this entry  
09
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Edit this entry