Sort by

Cameron has logged 464 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lucky

Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Slice

Slice

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Brief Interviews with Hideous Men

Brief Interviews with Hideous Men

2009
×
★★
Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry