Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Air

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★