• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Master

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Diabolik

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Inu-Oh

    ★★★★

  • Another World

    ★★

  • America Latina

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Other Tom

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Freaks Out

    ★★★★

  • The King of Laughter

    ★★★½

  • The Catholic School

    ★★

  • The Box

    ★★★½

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★

  • Lost Illusions

    ★★★½

  • Official Competition

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Il buco

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Leave No Traces

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Crypt Monster

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Marx Can Wait

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Three Floors

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat