• Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • They/Them

  • Thor: Love and Thunder

  • Ms. Marvel

  • Fire Island

    ★★★★

  • A Fan's Guide to Ms. Marvel

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Candy

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★★

  • Moon Knight

  • The Bubble

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★½

  • Inventing Anna

    ★★

  • The Sky Is Everywhere

  • Pam & Tommy

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Death to 2021

  • Making The Witcher: Season 2

  • Arendelle Castle Yule Log: Cut Paper Edition

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • 2021 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • Pixar 2021 Disney+ Day Special

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Audition

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

  • King Richard

    ★★★½

  • Twenty Something

    ★★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Spin

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★½

  • Far From the Tree

  • Dating & New York

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • 22 vs. Earth

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Year Earth Changed

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Us Again