Sort by

Canary has logged 216 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
Edit this entry  
29
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predators

Predators

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Holly's Holiday

Holly's Holiday

2012
×
Edit this entry  
10
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★½
Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
On the Floor

On the Floor

2020
×
Edit this entry  
13
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Steven Universe Future

Steven Universe Future

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gay As in Happy: A Queer Anti-Tragedy

Gay As in Happy: A Queer Anti-Tragedy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Magical Forest and The Things

The Magical Forest and The Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Edit this entry  
28
RED

RED

2010
×
Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Quiet Ones

The Quiet Ones

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday

Friday

×
Read the review Edit this entry  
23
Grandma Dearest

Grandma Dearest

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Taken 2

Taken 2

2012
×
Edit this entry  
22
All Over Again

All Over Again

×
Read the review Edit this entry  
22
Chadwick Boseman: A Tribute for a King

Chadwick Boseman: A Tribute for a King

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry