• The Marvels

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Choose or Die

    ½

  • X

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ½

  • The Grandmother

    ★★★½

  • Mikado

    ★★★★

  • The Noise of Engines

    ★★

  • Inventory

  • Josefina

  • Maixabel

    ★★★

  • Unwanted

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Carajita

    ★★★★½

  • That Weekend

    ★★★½

  • Hilda's Short Summer

    ½

  • Between Two Dawns

    ★★★★

  • Lost in Summer

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Lead Me Home

    ½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Hand of God

    ½

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

  • García y García

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • The Rust

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • Nitram

    ★★★½