Sort by

candela has logged 304 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Clown

Clown

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bitter Orange

Bitter Orange

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
The Arm

The Arm

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Lava

Lava

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Babysitter

The Babysitter

2008
×
Edit this entry  
18
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Weighting

Weighting

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jaulas

Jaulas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ibiza

Ibiza

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
15 Years and One Day

15 Years and One Day

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crime Wave

Crime Wave

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Shall Not Sleep

You Shall Not Sleep

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry