Sort by

candela has logged 40 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Box

The Box

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Edit this entry  
14
In love with a monster from Mars

In love with a monster from Mars

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Abracadabra

Abracadabra

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Case 39

Case 39

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In love with a monster from Mars

In love with a monster from Mars

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Session 9

Session 9

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Collector

The Collector

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry