candela has logged 323 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enamorada de un monstruo de Marte

Enamorada de un monstruo de Marte

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Golden Legend

The Golden Legend

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry