candela has logged 27 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★
Edit this entry  
30
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Teeth

Teeth

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
While at War

While at War

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry