Sort by

candela has logged 304 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Calamity

Calamity

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Delete History

Delete History

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hét kis véletlen

Hét kis véletlen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
That Was Life

That Was Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Patria

Patria

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Veneno

Veneno

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arctic

Arctic

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Latest Scams of 'El Torete'

The Latest Scams of 'El Torete'

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Street Warriors II

Street Warriors II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Street Warriors

Street Warriors

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Matar al Nani

Matar al Nani

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
Fanny Straw-Top

Fanny Straw-Top

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stories from the Kronen

Stories from the Kronen

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barrio

Barrio

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Chechu y familia

Chechu y familia

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Faster, Faster

Faster, Faster

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
27 Horas

27 Horas

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Diary of Carlota

The Diary of Carlota

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Overdose

Overdose

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sex, Party and Lies

Sex, Party and Lies

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Tobacconist of Vallecas

The Tobacconist of Vallecas

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pals

Pals

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry