Sort by

Candace has logged 47 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
15
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
Edit this entry  
21
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Edit this entry  
13
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
Edit this entry  
26
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
Edit this entry  
24
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
Edit this entry  
12
Renfield

Renfield

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
22
EO

EO

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
It Follows

It Follows

2014
×
Edit this entry  
02
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
21
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Prom Night

Prom Night

1980
×
Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Edit this entry  
04
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
You People

You People

2023
×
Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry