• As We Hold Hands

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Bigbug

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • That Which Will Become of a Stolen Soul

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • Together

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★★

  • Ranking of Kings

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Twenty Something

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Sonny Boy

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • If It Ain't Broke

    ★★★

  • Inherent

    ★★★

  • Intercom 15

    ★★½

  • Safe

  • Noir-soleil

    ★★★½

  • Terror Contagion

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Tomorrow's Leaves

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Karnan

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★½

  • Double Patty

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Death to 2020

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • It's a Summer Film!

    ★★★★

  • Fan Girl

    ★★★

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Monsters Never Know

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Le retour des vagues

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • The Block Island Sound