Sort by

nat has logged 249 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
3rd World Hero

3rd World Hero

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It's Flashbeagle, Charlie Brown

It's Flashbeagle, Charlie Brown

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Columbus

Columbus

2017
×
Edit this entry  
22
The Great Passage

The Great Passage

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Great Passage

The Great Passage

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
Edit this entry  
16
Last Orders

Last Orders

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
11
Naysayer

Naysayer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Together

Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Feng Shui

Feng Shui

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
Edit this entry  
08
Jam Session

Jam Session

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Burning

Burning

2002
×
Edit this entry  
02
Sonny Boy

Sonny Boy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Open Score

Open Score

1966
×
Edit this entry  
01
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Oliver

Oliver

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tale of Genji

The Tale of Genji

1987
×
★★★
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
Edit this entry  
21
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shelter

Shelter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
14
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
Edit this entry  
12
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rokka: Braves of the Six Flowers

Rokka: Braves of the Six Flowers

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Judgement

Judgement

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Your Lie in April

Your Lie in April

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
ERASED

ERASED

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thirst

Thirst

2009
×
Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Edit this entry  
02
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry