Sort by

nat has logged 29 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Edit this entry  
30
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In Case They Don't Arrive

In Case They Don't Arrive

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Edit this entry  
16
Billy Star

Billy Star

2017
×
Edit this entry  
15
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
La Jetée

La Jetée

1962
×
Read the review Edit this entry  
11
Frank

Frank

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Flying City Plan

A Flying City Plan

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Space Station No.9

Space Station No.9

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Portable Airport

Portable Airport

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
36

36

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady

Portrait of a Lady

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
We Forgot About the Children

We Forgot About the Children

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
ABCD

ABCD

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Young Girl and the Clouds

The Young Girl and the Clouds

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shudō

Shudō

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonder

Wonder

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Le retour des vagues

Le retour des vagues

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Nightingale's Voice

The Nightingale's Voice

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Postman

The Postman

1994
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mémo

Mémo

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry