cane_dewey has logged 30 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pan

Pan

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
I Bury the Living

I Bury the Living

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House

House

1985
×
★★★
Edit this entry  
19
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★½
Edit this entry  
12
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Fairly Odd Summer

A Fairly Odd Summer

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing

The Killing

1956
×
★★★
Edit this entry  
08
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
04
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry