• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Firsts

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • The House

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Handemonium: Super II the Max

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Handemonium

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½