Sort by

Canera Bread has logged 331 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
A Right to Care

A Right to Care

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superman II

Superman II

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry