• Another Self

    ★★★½

  • The Northman

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Between Two Dawns

    ★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Zero Fucks Given

    ★★

  • Drive My Car

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★½

  • Halston

    ★½

  • The Underground Railroad

    ★★

  • The Terrible Children

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Midnight Sky

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★½

  • Geranium

    ★★★

  • Ethos

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Invisible to the Eye

    ★★★

  • Temple

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round

    ★★½

  • The Devil All the Time

  • Nowhere Special

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • High Score

    ★★½

  • The Great Istanbul Depression

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • I May Destroy You

    ★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★★

  • The Pageant

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Plot Against America

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Days

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • You Know Him

    ★★½

  • Phases of Matter

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★½

  • Dolittle

  • The Way We Are

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Steppe

    ★★★½

  • Love, Spells and All That

    ★★★

  • Comidark Films: In Between

    ★★½

  • Comidark Films: The Getaway

    ★★★

  • The Irishman

    ★½

  • Girl with No Mouth

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Space Dogs

    ★½