Canine has logged 56 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★
Edit this entry  
25
The Crush

The Crush

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hunger

Hunger

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shame

Shame

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
Edit this entry  
23
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Kalashnikov AK-47

Kalashnikov AK-47

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★½
Edit this entry  
20
Carnage

Carnage

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★½
Edit this entry  
14
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

1976
×
★★
Edit this entry  
11
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Reservation Road

Reservation Road

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Help

The Help

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Possum

Possum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Rain

Rain

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Starfish

Starfish

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Faults

Faults

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Relic

Relic

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Desert Flower

Desert Flower

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry