• The Simpsons in Plusaversary

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Noelle

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Second Act

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Passengers

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Spectre

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Furious 7

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Paddington

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★