Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fury

Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
El patrullero 777

El patrullero 777

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★½
Edit this entry  
15
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Edit this entry  
04
Second Act

Second Act

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★★
Edit this entry