• The House

    ★★★★

  • The Backrooms

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • Es ist nur eine Phase, Hase

  • Akakiri

    ★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Memoria

    ★★★

  • A Classic Horror Story

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½