Sort by
  • The Cellar

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Encanto

    ★★★★

  • My Best Friend Anne Frank

    ★★

  • The Man Who Drew God

    ½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • My Tender Matador

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Son of the South

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • Sputnik

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Hater

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Killers Anonymous

    ★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

    ★½

  • Wine Country

  • The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Polar

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Ashes in the Snow

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Banana Fish

    ★★★

  • The First Purge

    ★½

  • Tau

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½