Sort by

flo has logged 32 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Killers Anonymous

Killers Anonymous

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
My Super Ex-Girlfriend

My Super Ex-Girlfriend

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Uzumaki

Uzumaki

2000
×
★★
Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Pig Walks

The Pig Walks

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Edit this entry