• The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Tenet

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • My Life as a Zucchini

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Demolition

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Lucy

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Now You See Me

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Drive

    ★★★

  • Thor

    ★★★★

  • Source Code

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★★