Sort by
  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Meeting Point

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Last Summer

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Your Honor

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Ethos

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Weasel

    ★★★★★

  • Fragrance

  • In the Shadows

    ★★★½

  • Red Snow

    ½

  • Food for a Funeral

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Persian Lessons

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Love, Spells and All That

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Nimic

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★