Wes has logged 33 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Amer

Amer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Titanic II

Titanic II

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★½
Edit this entry  
25
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amer

Amer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Couch

Couch

2003
×
★½
Edit this entry  
21
Demons

Demons

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hidden

Hidden

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Vampire On Earth

The Last Vampire On Earth

2010
×
½
Edit this entry  
12
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doberman Cop

Doberman Cop

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Edit this entry  
06
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
½
Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry