Sort by

gabriel has logged 251 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Interview

The Interview

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Given Word

The Given Word

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ordet

Ordet

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry