Sort by

Nik has logged 524 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
2012

2012

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Masterminds

Masterminds

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Flubber

Flubber

1997
×
★★½
Edit this entry  
23
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Loving

Loving

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Goat

Goat

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Troy

Troy

2004
×
★★½
Edit this entry  
07
A Madea Christmas

A Madea Christmas

2013
×
★★
Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All the Way

All the Way

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Madea's Witness Protection

Madea's Witness Protection

2012
×
★★
Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
1408

1408

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Thinner

Thinner

1996
×
Read the review Edit this entry  
24
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★½
Edit this entry  
23
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★★
Edit this entry  
17
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry