• An American Pickle

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Late Night

    ★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Downsizing

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★