Matt has logged 37 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry